Opening MAQAM © MAQAM. Photo Marleen van Veen
NT2 education

Verhalen vertellen met Foam: taalniveau A1/A2 (volwassenen)

Verhalen vertellen met Foam is een lessenreeks van drie lessen waarin de deelnemers aan de hand van hun eigen verhaal aan de slag gaan met het thema ‘stilleven’. Tijdens het bezoek aan Foam krijgen de deelnemers een rondleiding door het museum én gaan ze hun eigen stilleven fotograferen.

Over het programma

Fotografie gaat om het vertellen van een verhaal: wat wil de fotograaf zeggen met een beeld? De deelnemers gebruiken woordenschat rondom het thema ‘stilleven’ om een persoonlijk verhaal te vertellen over voorwerp dat iets voor ze betekent. Daarna leren ze hoe ze dit voorwerp kunnen fotograferen zodat ze door middel van fotografie hun eigen verhaal kunnen vertellen.

Leerdoelen

  • Het stimuleren en bevorderen van spreekdurf

  • Ontwikkelen van spreekvaardigheid in de Nederlandse taal

  • Aanbieden van nieuwe, context-gebonden woordenschat

  • Stimuleren van de culturele participatie en het museumgebouw

  • Kennismaken met Foam

  • Verhalen vertellen door middel van fotografie

Workshopoverzicht

Les 1: voorbereidende les door de taaldocent op de leslocatie

Met behulp van de docentenhandleiding en een PowerPoint bespreken de deelnemers een persoonlijk verhaal over een item dat ze van thuis hebben meegenomen. Dat kan van alles zijn: iets dat te maken heeft met een hobby, een herinnering of iets wat veel betekenis heeft. Daarna bespreekt de groep 6 stillevens van de PowerPoint. Zo raken de deelnemers bekend met het thema, en zijn ze goed voorbereid op hun bezoek aan Foam! 

Les 2: rondleiding en fotografieworkshop bij Foam

Het museumbezoek start met een interactieve rondleiding door het museum onder begeleiding van een museumdocent van Foam. Na een korte pauze start de fotografieworkshop en gaan de deelnemers zelf aan de slag een stilleven te maken met het item dat ze ook deze les hebben meegenomen. 

Les 3: afsluitende les door de taaldocent op de leslocatie

In de deze laatste les vertellen de deelnemers elkaar over hun werk in de vorm van een tentoonstelling. 

Vragen of wensen

Neem contact op met Educatie via educatie@foam.org